Dodany: 07.11.2015 11:38|Autor:

"Poruszyć światem" – książka napisana przez współczesnego mistrza duchowości w sposób krytyczny opisuje świat religijnych zachowań, które tworzą religię pobożności pozbawioną zaangażowania w uzdrawianie naszego świata z przemocy, sekciarstwa i materializmu. Według autora religia bez kontemplatywnego punktu podparcia jest częścią problemu, a nie jego rozwiązaniem. Richard Rohr wyjaśnia, że religia tylko wtedy stanie się siłą transformacji człowieka, jeżeli oprze się pokusie władzy, bogactwa i fundamentalizmu. Taka kontemplatywna religia nie jest systemem przynależności. Świadomość kontemplacyjna jest dostępna dla każdego człowieka i diametralnie zmienia jego rozumienie roli religii w jego życiu, które odtąd staje się życiem wartościami Ewangelii.

Richard Rohr OFM (ur. 1943 w Kansas/USA) jest franciszkaninem z prowincji Nowy Meksyk w USA. Jest założycielem Centrum for Action i Contemplation (Centrum dla Działania i Kontemplacji), które powstało w Albuquerque w 1987 roku. Jest ono miejscem duchowej formacji zarówno dla kontemplatyków, jak i aktywistów. Ojciec Rohr uważa nauczanie Ewangelii za swoje najważniejsze powołanie, które realizuje nieustannie na wszystkie dostępne sobie sposoby, występując na wszelkiego rodzaju sympozjach, rekolekcjach i spotkaniach modlitewnych.

[Tyniec Wydawnictwo Benedyktynów, 2013]