Dodany: 04.12.2009 17:42|Autor: wositelec

Miki Mol - czyżby dwa wydania tej samej książki?

Wypożyczyłem niezwykle trudno dostępną książkę z biblioteki pt "Miki Mol". Wydanie pochodzi z 1985 roku. Nie rozumiem jednak, czy jest to ta sama książka, co "Miki Mol i zaczarowany kuferek czasu". Widzę, że coś napisali tutaj w dodatkowych informacjach, ale nie rozumiem czy wydanie pod autorstwem Ryszarda Antoniszczaka różni się od wydania pod autorstwem Richarda Antoniusa (choć wiem, że jest to jedna i ta sama osoba). Ale moje pytanie brzmi: czy są to dwa wydania tej samej książki?
Wyświetleń: 1909
Użytkownik: bogna 05.12.2009 19:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Wypożyczyłem niezwykle tr... | wositelec
Nie potrafię Ci jednoznacznie odpowiedzieć, ale ktoś, chyba zorientowany, podał na stronie książki infromację, że oba te tytuły, to ta sama książka.
Tytuł z kuferkiem jest w rubryce inna wersja, a to znaczy, że obie książki mają tę samą treść.

"Miki Mol" zostało wydane w 1985 roku przez KAW.
W 2007 roku Videograf II prawdopodobnie wznowił książkę pod tytułem "Miki Mol i zaczarowany kuferek" oraz wydał następne tomy cyklu.
Książki na pewno różnią się formatem, wielkością czcionki, ilustracjami, bo pierwsze wydanie ma 95 stron, a drugie 134.
Użytkownik: Jakolinka 08.12.2009 10:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie potrafię Ci jednoznac... | bogna
To ta sama książka, w jednej z bibliotek, w których pracowałam były oba egzemplarze i sprawdziłam to.