Dodany: 21.10.2015 10:25|Autor: lubieja

Psychopata ma wiele twarzy...

Bardziej od mądrości w tytule zaintrygowali mnie psychopaci. Miałam nadzieję na pozycję o charakterze naukowym, ale napisaną w sposób przystępny i ciekawy dla laików.

Książka na pewno skłania do myślenia, zawiera wiele faktów i najnowszych wyników badań, jednak nie można jej do końca traktować jak dzieło naukowe. Jest rzeczywiście ciekawie napisana, autor rozwijając temat umiejętnie przyciąga czytelnika i zachęca do dalszej lektury – właśnie dzięki temu, że to nie nudny wykład, a raczej wspólne odkrywanie kolejnych zależności i pogłębianie wiedzy na temat psychopatów.

Zabrakło mi jednak bardziej rozwiniętego rysu historycznego, nawiązania bądź zastanowienia się nad znanymi postaciami w historii w kontekście psychopatii czy też podjęcia tematu stoików, których postawy są tylko wspomniane. Ale to taka moja refleksja po lekturze.

Polecam. Książkę czytało mi się szybko i przyjemnie. Jest na tyle lekka, że sprawdziła się w komunikacji miejskiej i w podróżach. Na tyle naukowa, że wzbogaciła mnie o nową wiedzę i zmusiła do refleksji.