Dodany: 02.12.2009 23:41|Autor:

Autor przedstawia najdziwniejsze, najśmieszniejsze, najbardziej osobliwe, a często budzące największą grozę eksperymenty w nauce światowej. Opisuje próby ożywiania martwych istot, zimnowojenną rywalizację USA i ZSRR w dziedzinie... przeszczepiania głów, badania nad wrodzonym ludzkim sadyzmem, niezwykłymi zachowaniami seksualnymi, eksperymenty z substancjami halucynogennymi podawanymi m.in. słoniom, naginaniem do wyznaczonych celów ludzkiej percepcji zmysłowej oraz nad sterowaniem naszą skłonnością do zadawania przemocy. Z książki dowiemy się też, jak można spowodować, by koneser win nie odróżnił białej od czerwonej odmiany tego trunku, przy jakiej liczbie uczestników imprezy towarzyskiej hałas i zgiełk stają się nie do zniesienia oraz jak świat widzą koty. Wiele z tych badań i doświadczeń znacznie wzbogaciło naszą wiedzę i dostarczyło cennego materiału do rozwoju wielu dziedzin nauki.

Alex Boese jest amerykańskim historykiem zajmującym się dziejami nauki. Napisał kilka książek dotyczących jej sensacyjnych, mało znanych aspektów.

[Bellona, 2008]