Dodany: 14.10.2015 13:14|Autor:

„Oceniając całościowo monografię Autorki należy podkreślić nowatorstwo podjętych problemów, jak również obecną w pracy troskę o interpretacje aplikacyjne, w formie wskazań i sugestii praktycznych. Poruszenie problemu niezmiernie istotnego, o którym coraz częściej się mówi, ale dotąd często pomijany jest w praktyce klinicznej, a jednocześnie mało eksplorowany przez specjalistów różnych profesji, sprawia, że książka stanowi uzupełnienie istniejącej luki w tym zakresie”.

prof. UG dr hab. Mariola Bidzan

„Z wielkim zaciekawieniem przeczytałem książkę pt. »Uwarunkowania jakości życia rodziców dzieci i młodzieży z zespołem Downa« autorstwa Lucyny Bobkowicz-Lewartowskiej, znanej i cenionej terapeutki, naukowca. Bardzo się cieszę, iż powstała kolejna Jej praca, ponieważ duże wyczucie badawcze, jak i kompetencje Autorki są cennym źródłem wiedzy dla wielu środowisk, m.in. psychologicznego, pedagogicznego, logopedycznego, medycznego i innych”.

prof. UMK dr hab. Jacek J. Błeszyński

„Autorka podejmuje problem jakości życia rodziców dzieci i młodzieży z zespołem Downa, wpisując się tym samym w nurt badań coraz częściej podejmowanych przez psychologów i pedagogów specjalnych, zajmujących się funkcjonowaniem psychospołecznym rodzin dzieci z niepełnosprawnością. Książka Lucyny Bobkowicz-Lewartowskiej będzie wartościową pozycją wzbogacającą wiedzę na temat jakości życia rodziców dzieci z zespołem Downa”.

prof. UWM dr hab. Agnieszka Żyta

[Difin, 2013]