Dodany: 24.09.2015 10:14|Autor:

Książka: Alfabet amerykański
Lubowski Andrzej
Notę wprowadził(a): agnesines

Od Apple’a przez czapkę z daszkiem, filantropię, Kim Kardashian, jazz, Dolinę Krzemową po Tea Party i wojnę z terroryzmem – wędrujemy z Andrzejem Lubowskim po zakamarkach amerykańskich miast, portfeli i dusz.

Fantastyczna mieszanka wiedzy, błyskotliwości i trzeźwości w spojrzeniu na wciąż najpotężniejsze państwo świata.

"Jeszcze długo nikt Ameryki światu nie zastąpi. Warto lepiej ją zrozumieć. Andrzej Lubowski pokazuje jej siłę i słabość; jej szlachetność i jej małość. Robi to ciekawie i uczciwie. Ameryka go fascynuje; czasem zaskakuje, a czasem irytuje. To Ameryka prawdziwa - Polecam".

Zbigniew Brzeziński

"Pierwszy raz byłem za wielką wodą w 1976 roku. Miałem wtedy wrażenie, że wylądowałem na obcej planecie. W czasie następnych wizyt oswajałem się powoli z obrazem wielkiej Ameryki. Jednak do dziś nie potrafiłbym jasno określić, co właściwie znaczy dla mnie »to słynne USA«. Andrzej Lubowski wspaniale mi to w swoim »Alfabecie...« objaśnia".

Janusz Gajos

Andrzej Lubowski. Urodzony i wychowany w Warszawie. Od 1982 roku mieszkaniec Kalifornii. Przez 20 lat na kierowniczych stanowiskach w wielkich korporacjach Ameryki. Członek rad nadzorczych i doradca firm w USA i w Europie. Jednocześnie publicysta i pisarz. Autor m.in. głośnej, wydanej w Polsce i w USA, biografii Zbigniewa Brzezińskiego "Zbig. Człowiek, który podminował Kreml".

[Agora SA, 2015]