Dodany: 07.09.2015 13:38|Autor:

"Zawsze sobie mówiłem, że pewne historie pozwolę opublikować dopiero po mojej śmierci, ale niekoniecznie muszę się tego trzymać".

Na scenie nieprzerwanie od 36 lat. Z Kultem, KNŻ i jako Kazik stworzył utwory, które weszły do kanonu polskiej piosenki, odmieniając go raz na zawsze. W swej autobiografii "Idę tam gdzie idę" daleki jest od powagi instytucji narodowej kultury.

Oto Kazimierz Staszewski jakiego nie znacie. Odkrywa swe słabości i wybryki. Mówi o używkach, kulisach branży muzycznej i o pustce. Wszystko co słyszeliście od niego o miłości, przyjaźni, religii, polityce, zwątpieniu i nadziei, tu nabiera krwi, ciała i humoru. Dostajemy historię życia codziennego i niecodziennego w Polsce ostatniego półwiecza. Dzieciństwo w śródmieściu PRL-owskiej Warszawy. Stan wojenny widziany oczami punków i Świadków Jehowy. Drapieżny czas transformacji, równie niebezpieczny, co inspirujący. Internetowe jatki i polityczne podziały nowego wieku. Ale też cienie wojny i komunizmu, a także współczesny, walący się świat New Jersey i Teneryfy.

Rzecz opowiedziana z perspektywy równie odrębnej, jak jej bohater, a równoczeście traktująca o doświadczeniu całych generacji równie uniwersalnie, jak jego piosenki.

Rafał Księżyk. Dziennikarz i krytyk muzyczny. Redagował magazyny "Brum", "Plastik", "Antena Krzyku", "Aktivist". Dziś pracuje jako redaktor naczelny magazynu "Playboy". Jest współautorem bestsellerowych autobiografii muzyków: "Desperado", Tomasza Stańki (2010), "Kryzys w Babilonie", Roberta Brylewskiego (2012) i "AD/HD", Tymona Tymańskiego (2013) oraz autorem eseju "23 cięcia dla Williama S. Burroughsa" (2013).

[Wydawnictwo Kosmos Kosmos, 2015]