Dodany: 28.08.2015 13:58|Autor:

Jaki jest sens życia? Co dzieje się z nami po śmierci? To jedne z najtrudniejszych pytań, jakie może zadać nam dziecko. Udzielenie na nie odpowiedzi jest wystarczająco skomplikowane nawet wtedy, gdy rodzice i opiekunowie mają wsparcie wspólnoty religijnej i jej duchowego przywódcy (księdza, pastora, rabina). Jeśli postanowiliście wychować dziecko bez religii, ta książka może wam pomóc.

"Gdy ktoś powie coś, co wyda ci się ważne, zadaj sobie pytania: Czy ludzie wierzą w to z powodu przedstawionych powodów? A może uwierzyli z powodu tradycji, autorytetu lub objawienia? Kiedy następnym razem ktoś ci powie, że coś jest prawdą, czemu nie miałabyś zapytać: Jakie dowody to potwierdzają? Jeśli nie będzie potrafił udzielić zadowalającej odpowiedzi, mam nadzieję, że poważnie się zastanowisz, zanim uwierzysz w to, co ci powiedział!".

Richard Dawkins (fragment listu do córki, pełny tekst w niniejszym tomie)

Dale McGowan - psycholog, jeden z autorów "Jak wychować wolnomyśliciela. Praktyczny poradnik wychowania poza wiarą" (Wydawnictwo Czarna Owca 2012). Mieszka w Atlancie z żoną i trójką dzieci.

[Czarna Owca, 2012]