Dodany: 11.08.2015 11:08|Autor:

Książka: Zablokowany: Formuła 1
Haas Wolf
Notę wprowadził(a): sowa

"Świetna kryminalna zabawa nie tylko dla fanów sportu wyścigowego!"
Amazon.de

"Nie jestem mordercą. Taksówkarza udusiłem w obronie własnej".

Drobny sprzedawca gadżetów dla fanów Formuły 1 uparcie twierdzi, że został niesłusznie skazany za zabójstwo. Ustalił, dlaczego w latach siedemdziesiątych w katastrofach lotniczych zginęło pół tuzina kierowców Formuły 1. I zna prawdziwą tożsamość Nikiego Laudy. Odkrył też tajemnicę kariery Michaela Schumachera, ale nikt nie chce uwierzyć w jego wersję wydarzeń. A przy tym nie przeszkadza mu, że Schumacher dostał się do Formuły 1 w rezultacie przestępstwa. Przeszkadza mu tylko, że z tego powodu sam musi spędzić piętnaście lat w więzieniu.

"Formuła 1 w powieści Wolfa Haasa okazuje się jednym wielkim bagnem zorganizowanej przestępczości. To sztuka nonsensu przy najwyższej prędkości".
Radio Austriackie

"Interesująca, dowcipna".
"Kurier"

"Ta opowieść jest prawdziwym unikatem! Wspaniała i osobliwa groteska z dużą dawką dowcipu! Książka powinna być wykładana na stoiskach z gadżetami dla widzów na wszystkich torach wyścigowych na początku każdego sezonu Formuły 1!"
Amazon.de

Wolf Haas to jeden z najpopularniejszych i wysoko cenionych pisarzy niemieckojęzycznych, fenomen współczesnej literatury austriackiej. Jego powieści z prywatnym detektywem Simonem Brennerem uhonorowano licznymi nagrodami, trzy sfilmowano. Kolejno trafiają na listy bestsellerów, wielu czytelników uważa je za kultowe.

[G+J Książki, 2002]