Dodany: 05.08.2015 10:41|Autor:

"Niejednokrotnie zamykałam z trzaskiem różnego rodzaju specjalistyczne książki i poradniki, których lektura sprawiała, że początkowe podniecenie uginało się pod ciężarem długich opisów chorób wenerycznych i zagrożeń z nimi związanych. W 2007 roku założyłam stronę secondsexe.com, ponieważ chciałam w bezpośredni i konkretny sposób podjąć temat kobiecej seksualności we wszystkich jej przejawach" – pisze we wstępie książki Sophie Bramly. Na tej stronie internautki w każdym wieku mogą anonimowo zadawać pytania dotyczące kobiecej seksualności. Odpowiada na nie znany ginekolog-położnik François Olivennes.

Właśnie te pytania doprowadziły do powstania "Wszystko co chciałabyś wiedzieć o seksie i wreszcie odważasz się zapytać". Trudno tu znaleźć jakiekolwiek tematy tabu, opisywane są: zachowania seksualne "wykraczające poza normę”, owłosienie łonowe, seksualność osób starszych, fetyszyzm, oziębłość, pornografia, BDSM, satyriaza, kluby swingersów, zabawki erotyczne... Autorom, François Olivennesowi i Sophie Bramly, udało się stworzyć połączenie poradnika, książki popularnonaukowej i eseju na temat seksualności współczesnych kobiet.

"Wszystko co chciałabyś..." to książka skoncentrowana na kobietach, ich seksualności, oraz problemach, z jakimi borykają się we współczesnym świecie, książka wypełniająca lukę na rynku zorientowanym głównie na seksualność i potrzeby mężczyzn.

"O życiu seksualnym nie zawsze rozmawia się z seksuologami... Tym razem pojawiła się okazja, żeby zadać wszystkie przychodzące nam do głowy pytania ginekologowi-położnikowi – François Olivennesowi. Pigułka i libido, ból podczas stosunków i endometrioza, seksoholizm i masturbacja... Oto tematy, które postanowiły poruszyć kobiety".

"Femme Actuelle"

"Kolejna książka z jaskraworóżową okładką i banalnymi poradami seksualnymi? Kolaż z »niegrzecznych« okładek wyrwanych żywcem z kobiecych czasopism? Nic z tych rzeczy. Sophie Bramly, zafascynowana erotyką producentka telewizyjna, i ginekolog François Olivennes odpowiadają na pytania zadawane przez kobiety za pośrednictwem strony internetowej www.secondsexe.com. »Kusi mnie seks analny, ale mam hemoroid zewnętrzny. Co mi państwo radzą?«; »Czy krążenie krwi ma wpływ na orgazm?«. Kolejne strony książki odsłaniają przed czytelnikiem towarzyszący kobietom obsesyjny lęk przed spadkiem libido i niemniej obsesyjne pragnienie, by być »normalną«".

"Le Journal du Dimanche"

"»Czy to normalne, że masturbuję się co dwa dni, jeżeli mam równolegle epizodyczne kontakty seksualne z mężczyzną?«; »Czym jest satyriasis?«; »Czy istnieje wiek, w którym współżycie staje się niemożliwe?«; »Co zrobić w sytuacji, gdy prezerwatywa utknęła w mojej pochwie?«... Od 2007 roku François Olivennes, paryski ginekolog-położnik, oraz Sophie Bramly, założycielka poświęconej kobiecej seksualności strony www.secondsexe.com, odkrywają tajniki seksu przed kobietami, które nie mają śmiałości szukać tej wiedzy w gabinetach lekarskich. Strona internetowa i gwarantowana przez nią anonimowość pozwalają im rozwinąć skrzydła. Zebrany w ten sposób materiał skłonił autorów do wydania książki, którą zatytułowali »Wszystko co chciałabyś wiedzieć o seksie i wreszcie odważasz się zapytać«. Możemy w niej znaleźć ponad dwieście odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania – między innymi o leki, kobiety fontanny, orgazmy, oziębłość, choroby przenoszone drogą płciową czy satyriasis...".

"Liberation"

"Wiecie, czym jest motyl Wenus, śpiączka erotyczna albo karezza? Autorzy mówią o seksie prosto i zrozumiale: książka, którą trzymacie w rękach, rozwieje wszelkie wasze wątpliwości. Ośmielone gwarancją anonimowości kobiety wreszcie piszą o tym, co im naprawdę leży na sercu".

"Le Point"

"Profesor François Olivennes udziela porad, podbudowuje i uspokaja kobiety, które zwracają się do niego za pośrednictwem założonej przez Sophie Bramly strony internetowej www.secondsexe.com. W sieci kobiety nabierają śmiałości, a Olivennes musi się mierzyć z pytaniami, które nigdy nie padały w jego gabinecie: »Czy masturbowanie się kilka razy dziennie jest normalne?«, »Czy krwawienie po stosunku to powód do niepokoju?«, »Czy to dziwne, że podczas seksu lubię słyszeć nieprzyzwoite słowa?«. Pada tu ponad dwieście pytań. Zadają je kobiety, które zdecydowanie lepiej czują się przed ekranem swojego komputera niż w gabinecie ginekologa. Wszystkie poruszane zagadnienia zostały ułożone alfabetycznie – dzięki temu czytelnikom łatwo się poruszać w gąszczu terminów, jakie kryje w sobie seksuologia. Od »A« jak »afrodyzjak« do »Z« jak »złoty deszcz«, przez fantazje erotyczne, łechtaczkę, orgazm i popęd... To i wiele więcej znajdziecie w książce »Wszystko co chciałabyś wiedzieć o seksie i wreszcie odważasz się zapytać«".

"Cosmopolitan"

[Black Publishing, 2015]