Dodany: 06.11.2009 12:52|Autor:

Podstawę niniejszego zbioru stanowią "ramki" podpisywane przez księdza Jana Twardowskiego inicjałami ks. J.T., zamieszczane od 1984 roku co tydzień w "Przeglądzie Katolickim". Komentarze, będące nawiązaniem do niedzielnych i świątecznych czytań Ewangelii, obowiązujących w latach liturgicznych oznaczonych literami "A", "B", "C", zostały opublikowane pod wspólnym tytułem "Zapisane w brulionie" kolejno w latach 1986 ("B"), 1988 ("C"), 1989 ("A").

Na zbiór "Pełno wszędy Ciebie" składają się komentarze do czytań Ewangelii na niedziele i święta publikowane zarówno w tomikach "Zapisane w brulionie" (ramki z lat 1984-1987), jak i w "Przeglądzie Katolickim" (ramki z lat 1987-1990). Zbiór został rozszerzony o kilkanaście nowych komentarzy, dotąd nigdzie nie publikowanych.

Zamieszczone wiersze pochodzą z następujących zbiorów autora: "Wiersze" (Poznań 1959), "Znaki ufności" (Kraków 1970), "Poezje wybrane" (Warszawa 1979), "Niebieskie okulary" (Kraków 1980), "Nie przyszedłem pana nawracać" (Warszawa 1986), "Patyki i patyczki" (Warszawa 1987), "Który stwarzasz jagody" (wyd.2 Kraków 1988), "Stukam do nieba" (Warszawa 1990), "Sumienie ruszyło i nowe wiersze" (Warszawa 1990).

Cytaty z Ewangelii podano w zasadzie na podstawie Biblii Tysiąclecia, a kolejność czytań według "Mszału z czytaniami" w opracowaniu księdza Tadeusza Loski (Kraków 1986).

[Wydawnictwo Archidiecezji Warszawskiej, 1992]