Dodany: 16.07.2015 04:09|Autor:

Przygotowywanie dzieci do życia we współczesnym społeczeństwie polega w głównej mierze na wprowadzaniu zakazów i norm. Pod ich ciężarem już we wczesnej młodości gubi się nasza naturalna kreatywność. Z drugiej strony – umiejętność znalezienia kreatywnych rozwiązań jest wymagana od wszystkich – zarówno od prezesów wielkich korporacji, jak i od kucharek. Osoby, które zostały wyposażone jedynie w wiedzę przekazaną im przez rodziców i nauczycieli już na starcie do samodzielnego życia znajdują się w niekorzystnej sytuacji. Dotyczy to nie tylko umiejętności budowania swojej kariery zawodowej, ale także relacji z ludźmi. Dokonanie zwrotu, zaprzestanie naśladowania i kurczowego trzymania się zasad, na korzyść swobody twórczej i elastyczności, wymaga głębokiej zmiany w nastawieniu do siebie i swoich możliwości. Książka Osho: "Kreatywność. Uwolnij swą wewnętrzną moc" pomaga odnaleźć nasze talenty, nawet takie, o których do tej pory nie wiedzieliśmy, jest obowiązkowym podręcznikiem dla tych, którzy rozumieją potrzebę wniesienia w swoje życie poczucia spełnienia i radości.

[Garmond, 2015]