Dodany: 30.06.2015 12:25|Autor: margines

„Bartnik Ignat i skarb puszczy” i „Ostatni żubr”

W komiksach o historii Polski, a dokładniej to o Białowieży, Bartnik Ignat i skarb puszczy (Samojlik Tomasz) i Ostatni żubr (Samojlik Tomasz) pojawiają się książki dotyczące właśnie Białowieży i Puszczy Białowieskiej, które napisał autor komiksu - Samojlik Tomasz, ale też Ekologia zwierząt drapieżnych Puszczy Białowieskiej (Jędrzejewski Włodzimierz, Jędrzejewska Bogumiła), Puszcza Białowieska w pracach przyrodników 1721-1831 (Samojlik Tomasz, Daszkiewicz Piotr, Jędrzejewska Bogumiła), Eseje o ssakach Puszczy Białowieskiej (< praca zbiorowa / wielu autorów >), Ochrona i łowy: Puszcza Białowieska w czasach królewskich (< praca zbiorowa / wielu autorów >), Żubr: Monografia przyrodnicza (Krasińska Małgorzata, Krasiński Zbigniew), Białowieża: Carska rezydencja = Belovež: Carskâ rezidenciâ (Czestnych Swietłana, Kettering Karen) oraz Dzieje Puszczy Białowieskiej w Polsce przedrozbiorowej (w okresie do 1798) = L'histoire de la foret de Białowieża (jusqu'a 1798) (Hedemann Otton).