Dodany: 17.06.2015 19:32|Autor:

Książka: Robert i Róża
Klunder Małgorzata
Notę wprowadził(a): ilia

A na Pamiątkowej w Poznaniu nigdy nie pada deszcz.

Róża i Robert, i ich wchodzące w dorosłość dzieci - Gosia (Perełka), Jan Peregryn oraz Elanora Pulcheria, dla swoich po prostu Elka, to główni bohaterowie pierwszego tomu opowieści o rodzinie o wdzięcznym nazwisku Niziołek. Wszyscy czytają książki, a numerem jeden jest zdecydowanie "Władca Pierścieni". Na przekór nadmiernej konsumpcji i wyścigowi szczurów, Niziołkowie oddychają atmosferą książek, żyją życiem bohaterów, toczą boje w ich imieniu, sami tworząc niezwykłą historię zwykłej, wielopokoleniowej rodziny. Powtarzając za Autorką, śmiemy marzyć, że Niziołkowie podarują Wam odrobinę uśmiechu i wzruszeń, jednocześnie wnosząc do Waszych domów ciepło i ponadczasowe, niezmienne wartości.

"UWAGA! Zaraża miłością do... książek! Ile ja się przy tym napłakałem!"

o. Jan Góra, dominikanin

"Książka »Robert i Róża« ma wszelkie predyspozycje, by stać się balsamem na zbolałą duszę; napisana dowcipnie i z werwą, opisuje to, co ładne i dobre".

Ewa Klimontowicz, mama, tłumaczka i książkoholiczka

"Dzisiaj, kiedy zanika kultura słowa pisanego, wzięcie do ręki tej książki to czysta przyjemność. Świetny język, humor, iskrząca się erudycja".

Andrzej Prinke, archeolog, etnolog, mól książkowy

"Fabuła - jak energiczny marsz. Odniesienia do ulubionych książek i filmów - jak wizyta u miłych znajomych. Odnajdywanie wplecionych w tekst prawdziwych historii - jak rozwiązywanie szarad".

Ewa Czerwińska, mama czworga dzieci

[Wydawnictwo Replika, 2015]