Dodany: 19.04.2015 10:33|Autor: emik84

Świat w obrazkach

Seria "Świat w obrazkach" liczy ponad dwadzieścia tytułów, a każdy z nich charakteryzuje bliżej jedno zagadnienie. Wspaniale nadaje się szczególnie dla maluchów, ze względu na dużą liczbę kolorowych, przystępnych ilustracji. Zawiera też sporą dawkę informacji. I cena jest naprawdę atrakcyjna. Brzmi interesująco, prawda?

"Ludzkie ciało" to tytuł zdecydowanie wart uwagi i przeczytania wraz z dzieckiem. Maluchy przecież tak często zadają pytania chociażby odnośnie do własnego wyglądu, ale też wygłaszają komentarze na widok ludzi różniących się od nich; chcą wiedzieć, co mają w brzuszku, no i oczywiście – skąd się biorą dzieci… Dzięki lekturze tej książki poznają odpowiedzi na najbardziej nurtujące je pytania, a co równie ważne – będą miały możliwość nie tylko przeczytania/wysłuchania ich, ale też zobaczenia wszystkiego na kolorowych obrazkach. W "Ludzkim ciele" znajdują się bowiem bardzo interesujące ilustracje pokazujące, jak wyglądamy w środku i na zewnątrz, dlaczego i jak się poruszamy, jak działa nasz organizm. Maluchy poznają pięć zmysłów, dowiedzą się, jak rozwija się dziecko w brzuszku mamy, jak przychodzi na świat i jak należy je potem pielęgnować. Informacje są naprawdę ciekawe i konkretne, bez zbędnych opisów. Moje dzieciaczki słuchały i oglądały z dużą uwagą. W końcu na kartach książki znalazły obrazki z dziećmi takimi jak one.

Seria "Świat w obrazkach" w bardzo kolorowy sposób pokazuje świat wokół nas, pomaga w znalezieniu odpowiedzi na interesujące maluchy pytania, ale też prezentuje nowe, dotąd nieznane zagadnienia. Zachęcam do zwrócenia na nią uwagi, bo jest naprawdę świetna.

[Recenzję opublikowałam również na blogu]