Dodany: 30.03.2015 10:16|Autor:

Marshall B. Rosenberg, twórca Porozumienia bez Przemocy ‒ komunikacji opartej na wzajemnym zaufaniu i szacunku ‒ dzieli się osobistymi doświadczeniami i refleksjami na temat rodzicielstwa.
Pokazuje, że oprócz wychowania opresyjnego, wykorzystującego kary i przymus, oraz całkowitej bierności i permisywizmu wobec tego, co robią dzieci, możliwe jest jeszcze inne podejście.
Jego podstawą są empatia i szacunek.

Wbrew pozorom te proste środki pomagają odnaleźć równowagę między potrzebami rodzica i potrzebami dziecka oraz zbudować wewnętrzną motywację dziecka do współdziałania.

„W tej niewielkiej, ale pełnej treści książeczce Marshall B. Rosenberg dzieli się osobistymi doświadczeniami i refleksjami na temat rodzicielstwa. Pokazuje, jak spełniać nasze marzenia o wychowaniu dzieci, które potrafią radzić sobie w świecie, a zarazem dorastać z nimi do pełniejszego człowieczeństwa”.

Zofia Aleksandra Żuczkowska, trenerka Porozumienia bez Przemocy

„Porozumienie bez Przemocy pomaga odnaleźć równowagę między potrzebami rodzica i potrzebami dziecka. Pokazuje, jak z szacunkiem do drugiego człowieka wyrażać najtrudniejsze komunikaty. Wykorzystując tę metodę, własnym przykładem pokazujemy dzieciom, jak dbać o siebie i innych”.

Anna Mills, certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy (NVC)

„Porozumienie bez Przemocy zaskakuje prostotą i użytecznością. Stosując je, zauważysz, że dając, bierzesz – i nigdy nie tracisz. Zorientujesz się, że poprzez zmianę sposobu komunikacji wzmacniasz dziecięcą otwartość, chęć dzielenia się i szacunek dla innych. Poznaj zasady NVC i dowiedz się, jak dbając o siebie, możesz zadbać o dzieci”.

Ewa Orłowska, certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy (NVC)

[Wydawnictwo MiND, 2012]