Dodany: 18.09.2009 09:51|Autor:

Nowy przekład najsłynniejszej i dwukrotnie zekranizowanej sztuki wybitnego amerykańskiego dramaturga.

Ostatni dzień z życia wędrownego sprzedawcy, który nie potrafi odnaleźć się w realiach twardej, bezwzględnej rzeczywistości. Uświadamia sobie, że całe jego życie jest porażką. Zasady i wartości, którym hołduje okazują się mitami i kłamstwem. Nie spełnia się ani jako handlowiec, ani jako mąż i ojciec. Myśl o zabezpieczeniu przyszłości najbliższym podsuwa Lomanowi zaskakujące wyjście z sytuacji.

Historia rodziny Lomanów, chociaż osadzona w amerykańskich realiach, posiada wymiar uniwersalny, jest bardzo aktualna i bliska naszej codzienności.

"Śmierć komiwojażera" to jedno z najwybitniejszych dzieł Arthura Millera. Sztuka była uhonorowana nagrodą Pulitzera, wielokrotnie wystawiana na deskach teatrów na całym świecie i sfilmowana przez Volkera Schlöndorffa.

Arthur Miller (1915-2005). Dramaturg, scenarzysta i prozaik amerykański, laureat Nagrody Pulitzera. Światowy rozgłos zawdzięcza dwóm klasycznym już sztukom: "Śmierć komiwojażera" i "Czarownice z Salem". Mąż Marilyn Monroe.

[Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2009]