Dodany: 28.03.2015 23:07|Autor:

Książka: Łzy bolesne, łzy chwalebne
Ange Daniel
Notę wprowadził(a): agnesines

Łzy i ból znaczą naszą codzienność od chwili narodzin. Podobnie krzyże mniejsze i większe, których na próżno pragniemy uniknąć. Cierpienie wywołuje w nas bunt, lecz też pozwala sercu otworzyć się na radość i pokój. Radość i pokój nie z tego świata są nam dane i mogą być przyjęte. Wystarczy rozjaśnić cierpienie światłem Boga, który przyszedł, by ukoić wszelki ból, by przemienić cierpiącego od wewnątrz, inaczej łzy pozostaną bezowocne, roztrwonione z powodu pretensji i żalu.

Marzeniem autora jest, by ta książka mogła nieść pociechę wszystkim wygnanym i odrzuconym, starym i chorym, tym, których dotknęło kalectwo, których domem stał się szpital, i by przekonywała o miłości, co osusza łzy bólu albo zmienia je w perły.

O. Daniel-Ange (ur. 1932), autor wielu książek podejmujących problemy ważne dla ludzi młodych i zarazem wędrowny ewangelizator. Święcenia kapłańskie przyjął dość późno, bo dopiero w roku 1981, wcześniej prowadził życie pustelnicze. W roku 1984 założył katolicką szkołę ewangelizacji "Jeunesse-Lumière".

[Promic, 2013]