Dodany: 21.08.2009 18:24|Autor:

Książka: Hotel "Transylwania"
Yarbro Chelsea Quinn
Notę wprowadził(a): Gitka

Paryż, rok 1743. Hrabiego Saint-Germain otacza atmosfera tajemniczości. Jest zawsze ubrany na czarno, przystojny i niedostępny, na dodatek przyjaźni się z możnymi tego świata. Jaki skrywa sekret i czy wizerunek, pod którym jest znany, to jego prawdziwe oblicze? A może to nie jedyne jego oblicze?

W tej napisanej z pasją powieści Saint-Germain ratuje przed zakusami wyznawców szatana piękną młodą kobietę, w której nie tylko się zakochuje, ale też wprowadza ją do swego niedostępnego dla innych świata. Wartkie tempo, nagłe zwroty akcji, diamenty, sekretne działania grupy alchemików, znakomicie odmalowany obraz stolicy Francji połowy XVIII wieku oraz przepełniona erotyzmem aura sprawiają, że nie sposób się od tej lektury oderwać.

[Rebis, 2009]

Użytkownik: first-pepe 05.02.2010 14:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Paryż, rok 1743. Hrabiego... | Gitka
Grafomańskie blubry nie wiadomo w sumie dla kogo. Jest to bardziej rozdmuchane do monstrualnych rozmiarów jednowątkowe opowiadanie niż pełnoprawna powieść. Schemat goni schemat, historyjka przewidywalna jak dzieje polskiej lewicy. Wampiryzmu tu jak na lekarstwo, XVIII-wiecznego Paryża tym bardziej. I do tego dochodzi napuszony pseudowykwintnością styl używany przez autorkę, w szczególności wyzierający z kiczowatych listów kończących każdy rozdział. Zdumiewająca oryginalność. Gratuluję.
Już dawno nie byłem tak zmęczony jakąkolwiek lekturą.
Aż dziw mnie bierze, że o hrabim Saint_Germaine powstało aż kilkanaście książek, jak podaje amerykańska Wikipedia. Szkoda gadać.
Serdecznie nie polecam.