Dodany: 01.01.2015 17:34|Autor: Xapax

Czytatnik: Po godzinach

Moje noworoczne postanowenia

Mamy 2015 rok, więc tradycja każe przygotować noworoczne postanowienia. Podzieliłem je na dwie grupy - "kulturalne" i "niekulturalne".

GRUPA I - "KULTURA I SZTUKA"

1. Zmniejszę swoje zaległości czytelnicze do 200 sztuk (obecnie na moich półkach zalega około 250 nieprzeczytanych książek) - będę kupował max. jedną książkę na dwie przeczytane lektury z domowej biblioteczki.

2. Przeczytam w końcu od deski do deski "Ulissesa" oraz "Filozofię przypadku".

3. Minimum raz w tygodniu wyjdę do kina / teatru / muzeum / na koncert.

4. Nie będę wydawał na stare gry z gog.com więcej niż 10 $ miesięcznie.

5. Zrobię co najmniej 50 sesji fotograficznych

GRUPA II - "BEZ KULTURY ALE Z FAJNĄ SZTUKĄ"

1. Co miesiąc kupię jakiś drobiazg dla mojej lepszej połowy

2. Co miesiąc zrobię młodemu "Dzień bez mamy" (on to bardzo lubi)

3. Ograniczę liczbę wypijanych kaw do jednej dziennie

4. Za rok będę ważył tyle co na koniec studiów (czyli muszę zrzucić 15 kg)

5. Wyjadę na min. tydzień do Paryża (to moje obowiązkowe, coroczne postanowienie)

Dziesięć postanowień to wystarczająco dużo - jeżeli zrealizuję więcej niż sześć, będę bardzo zadowolony. A jak tam z Waszymi pozdrowieniami? Są jakieś nowe czy raczej zestaw obowiązkowy czyli schudnąć, zrezygnować z czegoś dobrego, robić coś na co nie mamy ochoty?

Moja poprzednia czytatka: O postrzeganiu świata, czyli dlaczego nie piszę recenzji

Użytkownik: Xapax 02.01.2015 09:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Życzę powodzenia w realiz... | Annvina
U mnie problemów kondycyjnych póki co nie ma - sporo się ruszam i wciąż nie mam dużej nadwagi (szczególnie na swój wiek) - po prostu tęsknię za swoją sylwetką (szczupłą i umięśnioną) z czasów studiów. Z ćwiczeniami nie mam kłopotu - niestety, jestem łasuchem i mam wielkie problemy z ograniczeniem kulinarnego dogadzania sobie.

Co do punktu II.1 i zaproponowanej przez Ciebie modyfikacji - jestem spokojny. To moje coroczne postanowienie (podobnie jak punkt II.2) i zazwyczaj udaje mi się go dotrzymać, bo jego realizacja sprawia mi dużo przyjemności.

Najtrudniej będzie z punktem I.1 (ja po prostu nie potrafię odmówić sobie zakupu książki, która mnie zainteresuje), I.5 (trochę brakuje czasu, a sesje zdjęciowe to czasochłonne hobby) oraz II.3 (zejść z 3-4 dawek do jednej porcji może być trudne).
Użytkownik: Xapax 02.01.2015 20:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Po latach czynienia darem... | dot59Opiekun BiblioNETki
Ja radzę sobie mniej więcej z połową (czasem trochę więcej) postanowień. I jestem z tego zadowolony bo to i tak dużo jak na moją silną wolę ;)