Dodany: 31.12.2014 07:21|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Co się czyta w USA? Bestsellery New York Timesa

Świątecznego zastoju ciąg dalszy - zero nowości i naprawdę drobne przetasowania na liście. Ku mojemu smutkowi pozycję lidera utracił Doerr. Na szczyt powrócił Grisham, a w pierwszej piątce znajdziemy aż trzech autorów (Grisham, Patterson, Baldacci), którzy po zdobyciu popularności "produkują" książki oparte na jednym schemacie.

LISTA BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA (beletrystyka)

1. John Grisham - „Gray Mountain” - 9 tydzień na liście (awans +3)

Spadek zainteresowania najnowszym thrillerem prawniczym Grishama trwał tydzień. W tym tygodniu książka powróciła na szczyt - czyli tam gdzie spodziewaliśmy się ją widzieć przez dłuższy czas.

2. Gillian Flynn -  „Gone Girl” („Zaginiona dziewczyna”)  - 108 tydzień na liście (awans +1)

Żona znika, a podejrzenia padają na męża, który oczywiście chce się z nich oczyścić. Niby nic nowego, ale "Zaginiona dziewczyna" nie chce wypaść z czołówki amerykańskich bestsellerów.

3. Anthony Doerr - „All The Light We Cannot See” - 14 tydzień na liście (spadek -2)

Bardzo dobra powieść Doerr'a. Historia niewidomej francuskiej dziewczynki i uzależnionego od gadżetów niemieckiego chłopca na tle wydarzeń rozgrywających się w Europie przed i w trakcie II wojny światowej.

4. James Patterson - Hope To Die”  - 4 tydzień na liście (awans +1)

Kolejna historia z Alexem Crossem, który tym razem musi pokonać szaleńca przetrzymującego jego rodzinę. Co dobrego można napisać o dwudziestej drugiej książce cyklu? Niestety, ja nie znajduję niczego takiego.

5. David Baldacci - The Escape” - 5 tydzień na liście (spadek -3)

Trzecia książka o Johnie Pullerze, który musi odnaleźć swojego skazanego za zdradę brata. Co prawda to dopiero trzecia książka w serii, ale poziom zbliżony do książki z czwartego miejsca - da się przeczytać, tylko po co?

6. Stephen King - Revival” (Przebudzenie”) - 6 tydzień na liście (awans +2)

7. Michael Connelly - „The Burning Room” - 7 tydzień na liście (spadek -1)

8. Mark Greaney - Tom Clancy: Full Force And Effect”  - 3 tydzień na liście (awans +1)

9. Liane Moriarty - Big Little Lies  - 15 tydzień na liście (awans +1)

10. Jodi Picoult - Leaving Time” - 10 tydzień na liście (awans +2)

Oprac. PD