Dodany: 22.12.2014 22:03|Autor: Semm

Polecam!

„Księżyc na Rubieżą” jest drugim tomem serii „Na krawędzi” autorstwa niesamowitego duetu pisarskiego, kryjącego się pod pseudonimem Ilona Andrews. Książka ta wciąga od pierwszych stron (mówię Wam, mało brakowało, a zarwałabym nockę, co nigdy mi się nie zdarza!).

Akcja jest ciekawa i szybka, bogata w emocjonujące wydarzenia, do tego dochodzą interesujący, silni, ale też niepozbawieni wad bohaterowie, mający na swoim koncie wzloty i upadki. Wszystko to w otoczeniu bagnistej części Rubieży, terenu „pomiędzy”, co tworzy świetny klimat i tło sprzyjające niebezpieczeństwom, a tym samym ciekawym zdarzeniom. Nie tylko fauna i flora fascynują, istotnym i intrygująco przedstawionym elementem jest również społeczność Rubieży, a także sama rodzina Marów, do której należy jedna z głównych bohaterek – prawdziwa wojowniczka z silnym charakterem.
Drugą główną postacią jest, znany już z poprzedniej części, szczery i bezpośredni William. To wszystko do siebie pasuje, dzięki czemu łatwo dać się porwać fabule.

Serdecznie polecam Wam tę powieść, nie możecie jej przegapić (i spokojnie można ją czytać nie znając poprzedniego tomu, do którego lektury jednakże również zachęcam). Polecam!