Dodany: 14.12.2014 13:21|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Co nas czeka w nadchodzącym tygodniu? Przegląd premier

Bałem się, że w najbliższym tygodniu nie będzie żadnych nowości książkowych, o których warto wspomnieć. Wydawcy "wystrzelali" się już z najciekawszych premier i trudno było znaleźć pozycje, które mogą zainteresować szersze grono odbiorców. Na szczęście zawsze można liczyć na książki dla młodszych odbiorców i tym razem nie jest inaczej.

Zacznijmy od misia Paddingtona. W tym tygodniu, w związku z nadchodzącą premierą filmu, do rąk czytelników trafi zarówno wznowienie popularnej powieści Jeanne Willis, jak i trzy książki "okolicznościowe"

- „Paddington. Opowieść filmowa”,

- „Paddington. Klejące łapki. Gry i zabawy z naklejkami”,

- „Paddington. Księga gier i zabaw”.

Kolejna pozycja została napisana z myślą o nieco starszych odbiorcach. 17 grudnia do ich rąk trafi książka „Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona” (Rick Riordan). To swego rodzaju przewodnik po świecie młodego herosa pisany z punktu widzenia głównego bohatera popularnej serii fantasy.

Ostatnia z polecanych dziś premier to „Bajki ukraińskie” (Anna Helena Anuszewska, Oksana Bagriy). Ta książka może zainteresować także dorosłych odbiorców. Dwujęzyczna polsko-ukraińska edycja kilku ukraińskich bajek z oryginalnymi ilustracjami moze okazać się łakomym kąskiem dla miłośników literatury.

Oprac. PD