Dodany: 08.12.2014 09:57|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Co nas czeka w tym tygodniu? Przegląd premier

Sezon gwiazdkowy na rynku książek dobiega końca, ale wciąż pojawiają się perełki, po które warto sięgnąć.

Już w poniedziałek w nasze ręce trafiają dwa atrakcyjne wznowienia. Pierwsze z nich zainteresuje miłośników komiksu, którzy dostaną drugi tom zbiorczego wydania przygód Yansa W albumie znajdują się cztery epizody - „Prawo Ardelii”, „Planeta czarów”, „Dzieci nieskończoności”, „Oblicze potwora” oraz spora ilość interesujących materiałów dodatkowych.

Drugie wznowienie to „Niezłomny” (Laura Hillenbrand), czyli historia życia Louisa Zamperiniego – zestrzelonego nad Pacyfikiem byłego olimpijczyka, który półtora miesiąca dryfował po oceanie, przeżył japoński obóz jeniecki i zdobył kobietę, której nie miał prawa zdobyć. Książka pojawia się w związku z filmem, który wkrótce pojawi się w kinach (polska premiera 2 stycznia).

W środę do księgarni powinna trafić „Maryla. Życie Marii Antoniny” (Maryla Rodowicz, Maria Szabłowska) - bogato ilustrowana biografia Maryli Rodowicz. Ciekawostką jest osobny rozdział poświęcony Agnieszce Osieckiej, która napisała ponad sto największych przebojów popularnej piosenkarki.

W czwartek warto zwrócić uwagę na dwie pozycje:

- „Lemingi. Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków” – ilustrowany zbiór czterdziestu zabawnych, ale skłaniających do zastanowienia opowieści z życia korpo-ludków. Książka jest kontynuacją treści z facebookowego profilu o tej samej nazwie.

- „Folwark zwierzęcy. Reaktywacja” (Nigel Bryant) – ciąg dalszy wielkiego dzieła opowiadający o tym, jak rozwijała się ideologia animalizmu, czy knurom udało się utrzymać władzę i czy inne zwierzęta zbuntowały się przeciw swoim ciemiężycielom.

I to wszystkie wytypowane przez nas premiery tego tygodnia.

Oprac.PD