Dodany: 03.12.2014 19:32|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Bestsellery New York Timesa - Literatura faktu

LISTA BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA (literatura faktu)

1. George W. Bush - 41”  - 2 tydzień na liście (bez zmian)

Tak jak w poprzednim tygodniu, na czele listy bestsellerów znajdziemy opowieść czterdziestego trzeciego prezydenta USA, o poprzedniku z numerem czterdziestym pierwszym. Najkrócej mówiąc: Bush junior przedstawia postać swojego ojca.

2. Laura Hillenbrand - Unbroken” („Niezłomny”)  - 180 tydzień na liście (awans +3)

Historia życia Louisa Zamperiniego, pomimo trzech lat od premiery, wciaż przyciąga uwagę czytelników. Bohater książki został zestrzelony nad Pacyfikiem, przez półtora miesiąca dryfował po oceanie by trafić do japońskiego obozu jenieckiego. Przeżył go i zdobył miłośc kobiety, której nie miał prawa zdobyć.

3. Bill O'Reilly, Martin Dugard -  „Killing Patton”  - 9 tydzień na liście (spadek -1)

Zgodnie z oczekiwaniami, czwarta książka O'Reilly'ego z bestsellerowego cyklu przedstawiającego kulisy śmierci sławnych ludzi (poza Pattonem, ponaliśmy historie Kennedy'ego, Lincolna i Jezusa), trzyma się dobrze. W Polsce wciąż czekamy na wydanie  „Killing Jesus”.

4. Amy Poehler - Yes Please”  - 4 tydzień na liście (bez zmian)

Zbiór zabawnych historii i porad pełnych humoru, czyli długo oczekiwany, pisarski debiut popularnej amerykańskiej aktorki - Amy Poehler.

5. Daniel James Brown - The Boys In The Boat” - 27 tydzień na liście (awans +1)

Historia wioślarskiej ósemki z Uniwersytetu Waszyngtona i ich drogi do olimpijskiego złota fascynuje już od pół roku. NIestety nie w naszym kraju.

6. Andy Cohen - The Andy Cohen Diaries” - 2 tydzień na liście (spadek -3)

7. Brooke Shields - There Was A Little Girl - nowość

8. Cheryl Strayed - Wild - 88 tydzień na liście (awans +5)

9. Atul Gawande - Being Mortal” - 7 tydzień na liście (bez zmian)

10. Glenn Beck, Kevin Balfe - Dreamers And Deceivers - 3 tydzień na liście (powrót na listę)

Oprac. PD