Dodany: 01.12.2014 18:55|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Co się czyta w USA? Bestsellery New York Timesa

LISTA BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA (beletrystyka)

1. Sylvia Day - Captivated By You” - nowość

Czwarty tom romansu erotycznego z Evą i Gideonem Crossem w rolach głównych. Ten cykl dla jednych jest lepszą wersją "Greya", a dla innych typowym żerowaniem na popularności książek wypełnionych seksem. Bez względu na to, kto ma rację, można liczyć na pojawienie się tej książki w Polsce, bo poprzednie tomy sprzedawały się całkiem nieźle.

2. David Baldacci - The Escape” - nowość

Trzecie spotkanie z Johnem Pullerem. Tym razem najlepszy agent amerykańskiej armii poluje na swojego starszego brata, który uciekł z więzienia. Odsiadywał w nim wyrok za zdradę swojego kraju. W tym roku mieliśmy premierę pierwszej części tego cyklu, więc jest szansa, że za 2-3 lata także ta powieść trafi na nasze półki.

3. Gillian Flynn - „Gone Girl” („Zaginiona dziewczyna”)  - 104 tydzień na liście (awans +2)

„Zaginiona dziewczyna” nie chce opuścić listy bestsellerów New York Times. Trudno powiedzieć czy to zasługa wysokiej jakości thrillera o mężczyźnie próbującym oczyścić się z oskarżeń, czy raczej wina słabości innych książkowych premier.

4. John Grisham - „Gray Mountain” - 5 tydzień na liście (spadek -1)

Pomimo stosunkowo słabych ocen, powieść prawnicza od Grishama trzyma się mocno. I po raz kolejny chce się zadać pytanie, które pojawiło się w notce o „Zaginionej dziewczynie”.

5. Michael Connelly - „The Burning Room”  - 3 tydzień na liście (spadek -1)

Dziewiętnasty tom cyklu o Harrym Boschu. Dostajemy to co zawsze, tylko w większej ilości (tym razem detektyw rozwiązuje równocześnie dwie sprawy). Książka prawdopodobnie pojawi się w końcu i u nas (za 2-3 lata), ale nie będzie to najważniejsze wydarzenie sezonu.

6. Mary Higgins Clark, Alafair Burke - The Cinderella Murder” - nowość

7. Stephen King - Revival” (Przebudzenie”) - 2 tydzień na liście (spadek -6)

8. Janet Evanovich, Lee Goldberg - The Job” - nowość

9. Richard Paul Evans -The Mistletoe Promise” - nowość

10. Patricia Cornwell - Flesh And Blood” - 2 tydzień na liście (spadek -9)

Oprac. PD