Dodany: 11.11.2014 17:43|Autor: maggie1964

Czy mozna zaufac instytucji koscielnej?

Bardzo mocna, wstrząsająca książka. Pokazuje prawdziwe oblicze kleru przez dziesięciolecia. Ojciec Maciel (założyciel sekciarskiego Legionu Chrystusa) narkoman, gwałciciel wykorzystujący nastolatków. Biskup Wiednia, Hans Groer. Żeby nie szukać daleko arcybiskup Poznania Juliusz Paetz i cytat z książki: Jeden z nich powiedział: „On stale szukał partnera seksualnego". Drugi dodał, że Paetz dwukrotnie czynił mu propozycje. Biskup został w końcu odsunięty przez rektora swego własnego seminarium za nieustanne awanse wobec młodych mężczyzn przygotowujących się do stanu duchownego. „A dziś nie możemy powiedzieć Ojcu Świętemu, Janie Pawle II, o Paetzu - wyznał jeden z moich watykańskich informatorów. - Ta wiadomość by go zabiła".

Inny cytat z książki dotyczący Ojca Maciela: „Dlaczego taki papież (Jan Paweł II) bronił kogoś takiego jak Maciel?"

Książka oparta na faktach i dokumentach zbieranych przez wiele lat przez autorów (katolickich dziennikarzy), daje dużo do myślenia. Polecam wszystkim, którzy chcą wiedzieć więcej o tej drugiej twarzy kleru, a nie tylko to, co oni chcą nam pokazać.