Dodany: 15.10.2014 11:17|Autor: Sylwia_

Man Booker Prize dla pisarza Richarda Flanagana

Australijski pisarz Richard Flanagan został wyróżniony brytyjską nagrodą Man Booker Prize za powieść „The Narrow Road to the Deep North". Autor książki otrzyma 50 tysięcy funtów.

W książce opisane są losy alianckich jeńców wojennych zmuszonych do budowy linii kolejowej z Tajlandii do Birmy. Historia oparta jest na doświadczeniach ojca pisarza, Archie'ego Flanagana.

„- Po prostu nie można tej książki odłożyć. A kiedy się jednak odłoży, nie można jej tak od razu podjąć, wymierza tak mocny cios. To potężne pisarstwo" – wyznał jeden z jurorów A. Grayling.

Dotąd nagroda zarezerwowana była tylko dla obywateli Wielkiej Brytanii, Irlandii i Wspólnoty Narodów. W tym roku, po raz pierwszy, o Man Booker Prize mogli zabiegać wszyscy autorzy piszący po angielsku.

Źródło: www.themanbookerprize.com, cyt. za www.polskieradio.pl

Użytkownik: adas 15.10.2014 13:05 napisał(a):
Odpowiedź na:   Austr... | Sylwia_
O! Williama Goulda księga ryb: Powieść w dwunastu rybach (Flanagan Richard) była swego czasu jedną z moich ulubionych powieści z gatunku nieklasyfikalnych i żałowałem, że nic więcej u nas nie wydano. Teraz to się zmieni.