Dodany: 11.10.2014 19:28|Autor: Sylwia_

Co nas czeka w nadchodzącym tygodniu? Przegląd premier

Nadchodzący tydzień nie rozpieszcza miłośników nowości. Z czystym sercem można polecić co najwyżej cztery premiery.

Pierwsza z nich pojawi się w środę. Będzie to nowa powieść Amy Tan, "Dolina spełnienia" (Prószyński Media). Książka opowiada historię trzech pokoleń kobiet poszukujących życiowego spełnienia i prawdziwej miłości. Tłem dla ich losów jest intrygujący Szanghaj oraz chińska prowincja z początku ubiegłego wieku. Autorka ma sporo fanów w naszym kraju - nowa powieść na pewno ich nie rozczaruje.

Kolejny dzień należy do poezji. W tym dniu możemy liczyć na dwie mocne premiery:

- "Noce waniliowych myszy" to wybór poezji świetnego Charlesa Bukowskiego w opracowaniu Tadeusza Nycza (Oficyna Literacka Noir sur Blanc)

- "Szarlatanów nikt nie kocha. Wiersze zebrane. Tom 1" (Wydawnictwo Prószyński) wydaje się jeszcze ciekawszą pozycją. Pierwsza część dzieł zebranych Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, przygotowana z okazji 110. rocznicy urodzin poety, może zainteresować nawet osoby, które na co dzień nie sięgają po wiersze.

Ostatnia polecana premiera, to powieść "W niepewnym boju" (Wydawnictwo Prószyński), uzupełniona o krótszą formę "Księżyc zaszedł". Osoba autora, Johna Steinbecka (m.in. "Na wschód od Edenu" i "Grona Gniewu") powinna stanowić gwarancję dobrej lektury. Ja w każdym razie zaryzykuję.

I to wszystko.

Do przeczytania za tydzień.

Przygotował: PD