Dodany: 27.08.2014 08:36|Autor:

Gitty Daneshvari urodziła się w Los Angeles w rodzinie irańsko-amerykańskiej. Pracowała między innymi jako dyrektor finansowy firmy Contrafilm w Hollywood. Debiutowała powieścią dla dorosłych „Anna w Nowym Jorku, czyli życie z (ob)ciachem” (W.A.B. 2010). Prawa do ekranizacji „Szkoły Strachu” kupiła wytwórnia Warner Bros., prawa do publikacji – wydawcy m.in. z Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Korei i Grecji.

Z recenzji pierwszej części cyklu:

„Książka wypełniona po brzegi zwariowanym czarnym humorem, ale w gruncie rzeczy bardzo pożyteczna, bo pokazująca, że lęki i fobie to coś do pokonania”.

zbrodniawbibliotece.pl

Świetna zabawa dla wszystkich tych, którym szkoła wydaje się zbyt poważna.

Zgodnie z umową podpisaną przez rodziców Lulu, Madeleine, Theo i Garrison muszą spędzić w Szkole Strachu kolejne lato i poradzić sobie z nowymi fobiami. Czeka na nich nowa uczennica, Hyacintha, która najbardziej na świecie boi się samotności. Stara się usilnie ze wszystkimi zaprzyjaźnić. Jest to dość denerwujące i nie ułatwia zadania, jakie postawiła przed uczniami dyrektorka - trzeba schwytać grasującego w szkole włamywacza. Tylko jak przejrzeć zamiary złodzieja, którego łupem padają jedynie peruki i fotografie z konkursów piękności?

Druga część cyklu przenosi nas do wciąż zaskakującego świata, w którym rządzi nieprzewidywalna pani Wellington, a towarzyszą jej szczery do bólu Schmidty i koty wytresowane tak, aby zachowywały się naturalnie.

Wiek 9+

[W.A.B., 2012]