Dodany: 20.12.2004 09:45|Autor: mchpro

Dlaczego tak mało?

To, co napisał wydawca w swojej nocie, jest prawdą. Dorośli dostali swojego Harry'ego Pottera. Stylowa literatura, słychać pewne echa Dickensa (magowie z Yorku to taki klub Pickwicka) i innych angielskich klasyków.

Jednak mój 12-letni syn kupując kolejne tomy dzieł pani Rowlings dostaje za swoje pieniądze pełnowartościowe powieści. A to jest jedynie wstęp do powieści. Jeden z tytułowych bohaterów pojawia się na końcu, autorka zaledwie zarysowała kilka interesujących pomysłów, które zapewne rozwinie w następnych tomach.

Rozumiem, że wydawca woli sprzedać trzy cienkie książki zamiast jednej grubej. Z szacunkiem dla czytelnika ma to jednak niewiele wspólnego.

Reasumując - książka interesująca, tylko dlaczego tak mało do czytania?

Użytkownik: użytkownik usunięty 10.12.2007 21:48 napisał(a):
Odpowiedź na: To, co napisał wydawca w ... | mchpro
" Jeden z tytułowych bohaterów pojawia się na końcu, autorka zaledwie zarysowała kilka interesujących pomysłów, które zapewne rozwinie w następnych tomach."

Użytkownik: mchpro 11.12.2007 09:02 napisał(a):
Odpowiedź na: " Jeden z tytułowych... | użytkownik usunięty
"W oryginale książka nie wydana została w tomach, to wogóle nie było zamierzeniem autorki, więc na pewno nie można powiedzieć, że jedna z tytułowych postaci pojawia się na końcu."

Komentowałem tom pierwszy, na jego końcu pojawia się jeden z bohaterów - to fakt. Mój komentarz był protestem przeciw niezbyt eleganckim praktykom wydawnictwa, które postanowiło trzykrotnie sprzedać jedną powieść, dzieląc ją na trzy tomy.