Dodany: 12.05.2014 09:04|Autor:

Książka: Londyn NW
Smith Zadie
Notę wprowadził(a): agnesines

Elektryzująca powieść autorki bestsellerowych "Białych zębów" i "O pięknie".

Keisha, Leah, Nathan i Felix - czwórka szkolnych przyjaciół. Keisha realizuje swój perfekcyjny plan na życie. Leah ma przystojnego męża, psa i talent do pakowania się w kłopoty. Nathan, obiekt dziewczęcych westchnień, dziś jest kloszardem i narkomanem. Felix jest niespełnionym filmowcem, któremu los wreszcie zdaje się sprzyjać. Łączy ich jedno – NW, kod pocztowy i miejsce pochodzenia. Nieoczekiwanie ich drogi znów się ze sobą skrzyżują.

Najnowsza powieść Zadie Smith to kulturowy tygiel północno-zachodniego Londynu, który tętni muzyką, uwodzi, odurza i uśmierca. "Londyn NW" jest najbardziej ironiczną, a zarazem przejmującą powieścią o trzydziestolatkach.

"Smith jest geniuszem miejskiego realizmu. To najlepsza powieść, jaką dotąd napisała".
"The New York Times Book Review"

Zadie Smith - jedno z najsłynniejszych nazwisk współczesnej literatury. Wielokrotnie nagradzana: za swoją poprzednią powieść "O pięknie" nominowana do Booker Prize - najbardziej prestiżowej brytyjskiej nagrody literackiej. Miejsce urodzenia: Londyn NW.

[Znak, 2014]