Dodany: 04.05.2014 17:57|Autor:

Elżbieta II Windsor (ur. 1926) - charyzmatyczna monarchini, która z godnym podziwu opanowaniem i wdziękiem przeprowadziła Wielką Brytanię oraz Wspólnotę Narodów przez zawirowania ostatnich sześćdziesięciu lat.

W tej niezwykłej biografii poznajemy najpierw dziewczynkę, a następnie towarzyszymy zakochanej w księciu Filipie nastolatce. Spotykamy Lilibet naprawiającą ciężarówki wojskowe podczas drugiej wojny światowej. Widzimy ją stojącą z Winstonem Churchillem na balkonie pałacu Buckingham w dniu zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Jesteśmy świadkami, jak młoda królowa stara się pogodzić swoje obowiązki z wychowywaniem dzieci. Uczestniczymy w trudnych chwilach tuż po tragicznej śmierci księżnej Diany. Sally Bedell Smith wprowadza nas za pałacowe drzwi, pozwalając przyjrzeć się z bliska zawodowemu i prywatnemu życiu królowej.

Wciągająca i skrupulatnie przygotowana, oparta na licznych wywiadach i nieujawnionych dotychczas dokumentach biografia Elżbiety II to możliwość wejrzenia w duszę i serce ostatniej wielkiej monarchii. Autorka podkreśla żywą osobowość królowej, jej poczucie humoru i nieprzeciętną inteligencję, z jaką stawia czoło wymagającej pracy i zobowiązaniom rodzinnym.

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2012]

Użytkownik: alicja225 05.06.2017 12:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Elżbieta II Windsor (ur. ... | Falcon64
To prawda, że ta biografia jest bardzo skrupulatna, ilość przypisów jest powalająca, jednak nie przeszkadzają one w lekturze. Do tej pory przeczytałam dwie biografie królowej Elżbiety, jeśli ktoś szuka dokładnej, popartej wywiadami, rozmowami, przedstawiającej wiele podróży, kolejnych premierów itd polecam tą książkę, jeśli ktoś szuka wersji bardziej na luzie sugerowałabym Elżbieta II: Ostatnia królowa (Roche Marc) .