Dodany: 30.04.2014 21:13|Autor:

Głośna debiutancka powieść amerykańskiej noblistki, nigdy wcześniej nie publikowana w Polsce, to wnikliwe studium obsesji współczesnego społeczeństwa na tle piękna.

Toni Morrison stawia poruszające pytania na temat rasy, klasy i płci, z subtelnością i wdziękiem, nieodłącznymi wyznacznikami jej pisarstwa.

Pecola Breedlove, czarnoskóra dziewczynka, pragnie normalnego życia i co noc modli się o urodę. Jej marzeniem są niebieskie oczy, ponieważ wtedy inne dzieci przestaną jej dokuczać z powodu brzydkiego wyglądu i wreszcie ją zaakceptują. W miarę jak marzenie Pecoli staje się coraz bardziej gorączkowe, jej życie pod wpływem wrogości, jaka ją spotyka, oraz różnych przeciwności losu, zaczyna się rozpadać.

[Wydawnictwo Świat Książki, 2014]

Użytkownik: reniferze 12.02.2023 19:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Głośna debiutancka powieś... | agnesines
Rzeczywiście książka jest napisana z pewnym wdziękiem, czyta się bardzo łatwo. Jedyna wada? Kiedy przerywałam lekturę, zupełnie zapominałam, co czytam... nie wiem, dlaczego nie wzbudziła we mnie większych emocji, bo mam poczucie, że obiektywnie rzecz biorąc, jest naprawdę dobra.