Dodany: 19.04.2009 16:05|Autor:

Jeszcze jedna książka o Janie Pawle II? Tak, ale wyjątkowa!

Opowiada o polskich wątkach obecnego pontyfikatu. O tym, co "papież Wojtyła" zawdzięcza swoim polskim korzeniom. O wpływie polskiej religijności i polskiej kultury na Jego myśli i praktykę duszpasterską. O Jego roli w odmianie oblicza Polski. O tym, jak widzi swój rodzinny kraj i polskie sprawy z tego szczgólnego miejsca, na jakie wyniosły Go losy. O tym, czy i jak Polacy rozumieją i przyjmują Jego przesłanie...

Wbrew pozorom - nie są to sprawy proste ani jednoznaczne, zwłaszcza na tle ogromnej i rewolucyjnej pracy, jakiej Jan Paweł II dokonuje w Kościele powszechnym.

Autor, Jacek Moskwa jest pisarzem (ważniejsze książki: "Pątnicy", "Papież i kontenstatorzy", "Antoni Marylski i Laski") i dziennikarzem od dawna czynnie zaangażowanym w życie Kościoła w Polsce. Jako wieloletni korespondent TVP i dziennika "Rzeczpospolita" w Rzymie i Watykanie obserwuje stale i z bliska wszystko, co dzieje się w Kościele światowym.

Tę książkę, bardzi osobistą, napisał na podstawie ogromnego, często nieznanego materiału źródłowego i własnych obserwacji, a zwłaszcza - licznych rozmów z ludźmi, którzy w najrozmaitszym charakterze i w najróżniejszych okolicznościach stykali się z księdzem Karolem Wojtyłą, a potem z Janem Pawłem II.

[Świat Książki, 2000]