Dodany: 22.04.2014 01:24|Autor:

Dlaczego coraz więcej rodziców, nauczycieli i wychowawców skarży się na zaburzenia komunikacyjne, które zakłócają, a czasem wręcz uniemożliwiają im normalne porozumiewanie się z dziećmi? Czy zaburzenia więzi między dorosłymi i dziećmi to przede wszystkim wynik przemian społecznych, które wdzierają się w nasze życie rodzinne, burzą jego fundamenty i rozwój? A może zmianie ulega nasze postrzeganie dzieci i związanej z nimi komunikacji?

W książce tej autor poddaje krytyce funkcjonujące w przestrzeni prywatnej i publicznej różne koncepcje dziecka, które stanowią przeszkodę w osiąganiu psychicznej dojrzałości dzieci. Na wielu przykładach wziętych z własnej praktyki zawodowej udowadnia, że w procesie wychowania zbyt szybko następuje kres dzieciństwa. Widzieć dziecko w dziecku stosownie do poszczególnych etapów jego dojrzewania to podstawowa dewiza, by zapewnić mu normalną przyszłość.

Michael Winterhoff ur. w 1955 r., doktor nauk medycznych, jest żonaty i ma dwoje dzieci. Od 1988 r. prowadzi własną praktykę w zakresie psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. Jako psychiatra analizuje relacje rodzinne również na gruncie przemian społecznych. Jest autorytetem w dziedzinie poradni społeczno-pedagogicznych dla młodzieży.

[Media Rodzina, 2011]