Dodany: 06.04.2014 17:09|Autor:

Książka: Pola
Zimny-Louis Magdalena
Notę wprowadził(a): Anna 46

Tosia Pogorzelska jest pełną werwy i energii miłośniczką egzotycznych mieszanek herbat, wyśmienitą kucharką, posiadaczką wyostrzonego zmysłu obserwacji. Obdarzona została ponadto ogromną mądrością życiową, dowcipem i... ciętym językiem. Jest osobą niezwykle ciepłą – tak ciepłą, jak najnowsza książka Magdaleny Zimny-Louis.

Tytułowa Pola to natomiast postać rodem z przedwojennych powieści – ciotka, która wpłynęła na losy Tosi i jej rodziny, i za którą wszyscy tęsknią, poszukując własnej recepty na szczęście...

"Pomysł na książkę dosłownie mnie dogonił. Wsiadł ze mną do tego samego przedziału. Wracałam pociągiem z Londynu po sztuce teatralnej. Wystarczyło, że usiadłam, oparłam głowę o szybę i nagle wyświetliła mi się pierwsza scena, kiedy Pola wraca w rodzinne strony.
Wysiadłam w Ipswich – pierwszy rozdział był gotowy, trzeba go było tylko spisać. Pola zatem przyjechała ze mną z Londynu, Tosia dołączyła na drugi dzień... każdy kolejny tydzień przynosił nowe pomysły na bohaterów – choć fikcyjnych, to niezwykle żywych i realnych".

Magdalena Zimny-Louis

[Wydawnictwo Replika, 2012]