Dodany: 22.03.2014 22:45|Autor: papetka

Syndrom starszej siostry

Zuzanna, główna bohaterka, to złożona postać. W pracy jest bezwzględną szefową, prywatnie matką rozpieszczonej młodej kobiety, troskliwą przyjaciółką oraz "konfesjonałem" dla byłego męża, kolegi ze studiów i jego żony Kasi. Jej młodsza siostra wiedzie uporządkowane życie i to ona zachowuje się, jakby była tą starszą i mądrzejszą. Splot wydarzeń powoduje, że Zuzanna przewartościowuje swoje życie.

Kim jest Zuzanna? Mam wrażenie, że z tą postacią może utożsamiać się wiele starszych sióstr. Tak naprawdę bycie tą starszą sprawiło, że stała się taką, a nie inną osobą. To ona opiekowała się Zosią, pomagała jej w zadaniach domowych. Od niej wymagano więcej i to ona musiała ustępować młodszej siostrze. To wszystko sprawiło, że dorosła Zuzanna wymagała od siebie dużo, co przełożyło się na ogromny sukces w pracy. Swoją córkę chciała wychować beztrosko, co spowodowało, że Karolina wyrosła na egoistyczną pannę.

"Syndrom starszej siostry" to lektura niezbyt wysokich lotów. Jeden wieczór wystarczy, żeby ją przeczytać.

Syndrom starszej siostry (Chojnacka Malwina)