Dodany: 12.03.2014 12:09|Autor: errator

Czytatnik: Kołonotatnik Esencjonalny

3 osoby polecają ten tekst.

Diament w twojej kieszeni - Gangaji


Pozycja dużo lepsza niż utrzymane w podobnym duchu prace znanego duchowego barda Eckharta Tolle, ale raczej dla doświadczonych poszukiwaczy. Swobodnie operuje złożonymi pojęciami, takimi jak np. zatrzymanie myśli czy zakończenie osobistej historii, więc może być cokolwiek ciężka w odbiorze. Poza tym tłumaczenie fatalne, po prostu fatalne. Warto jednak się przebić, żeby odnaleźć "diament". Poniżej kilka fajnych cytatów:

• Przestań szukać tego, czego pragniesz.

• Jak zatrzymać dialog wewnętrzny? Nie ma różnicy pomiędzy dialogiem wewnętrznym, a gadatliwą osobą z zewnątrz - w obydwu przypadkach można zrobić to samo: nie słuchać. Freedom of speech includes the right not to listen if not interested.

• Zatrzymanie się to nie praktyka. To po prostu możliwość zobaczenia, że wewnątrz tego na pozór nieskończonego potoku myśli istnieje wybór nie podążania za myślami. W niepodążaniu za myślami umysł zatrzymuje się i to, co tu jest, co jest zawsze ciche i zawsze zatrzymane, może zostać odsłonięte.

• Jeśli duchowe praktyki służą zatrzymaniu umysłu, są mocnymi sojusznikami. Ale gdy pogłębiają wiarę w to, że jesteś kimś, kto coś praktykuje, aby dostać coś, w co nie wierzysz, że już tu jest, wtedy są przeszkodą, wtedy utrzymują cię w kręceniu się dookoła siebie.

• Jedyną rzeczą, która oddziela cię od rozpoznania prawdy o tym, kim jesteś jako wieczny bezruch, jest podążanie za jakąś myślą, która mówi, że nie jesteś tym bezruchem.

• Jedyną przeszkodą w realizacji prawdy o tym, kim jesteś, jest myślenie o tym, kim jesteś. A myśli o tym, kim jesteś pochodzą z dwóch sił umysłu: siły pamięci przeszłości oraz siły projekcji w przyszłość.

• W spotkaniu każdej emocji bez opowiadania historii o niej, możesz spotkać prawdę o sobie. Inaczej mówiąc, każda przeżyta do końca emocja woła, abyś umarł dla tego, kim myślisz, że jesteś, zanim ten, kim myślisz, że jesteś, umrze.

• Zaproszenie do zaakceptowania diamentu życia nie jest zaproszeniem do bezpieczeństwa i wygody. To zaproszenie, aby żyć w pełni i całkowicie, co nigdy nie jest bezpieczne i często jest niewygodne.

Książka: Diament w twojej kieszeni (Gangaji (właśc. Roberson Verner Antoinette))

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1829
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: