Dodany: 07.03.2014 23:47|Autor: papetka

Alicja

Kim jest tytułowa Alicja? Otóż tak ma na imię właścicielka salonu fryzjerskiego, 46- letnia matka trójki dorastających dzieci, świeżo upieczona rozwódka. "Alicja" to również prowadzony przez nią salon fryzjerski. Gdy niespodziewanie mąż oświadczył jej, że chce się rozwieść i ponownie ożenić, przyjęła to z godnością. Zresztą, nawet po rozwodzie lubiła, jak to sama podkreślała, rozmawiać z byłym mężem. Alicja nie pozostała głucha na "potrzeby" serca i przychylnym wzrokiem spojrzała na pewnego trolla. Czuła się kobietą spełnioną na niwie zawodowej. Nie dość, że w prowadzonym przez nią salonie nie narzekali na brak pracy, to jeszcze miała oddanych pracowników.

Natalia Rogińska napisała lekką, momentami humorystyczną powieść obyczajową. Główna bohaterka może być przykładem kobiety silnej, która w chwili, w której rozpada się jej poukładany, wręcz wydawać by się mogło szczęśliwy świat, nie załamuje się. Okazuje się, że to właśnie ona zyskuje najwięcej na rozwodzie. Autorka stworzyła ciekawe, barwne postacie, za sprawą których akcja toczy się wartko. Nie ma tu rozbudowanych opisów czy też rysów psychologicznych postaci. Powieść nie zmusza do przemyśleń, nie skłania do refleksji.
Książka nie jest zbyt obszerna dzięki czemu czyta się ją szybko. Idealnie nadaje się na spokojny wieczór przy filiżance herbaty.

Alicja (Rogińska Natalia)