Dodany: 03.03.2014 16:53|Autor:

Druga część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego pośród wikingów Północy.

Kilkunastoletni skald – czyli poeta i pieśniarz – Thorgal dał słowo zaklętym w wieloryby siostrom Minkelsönn, że zdejmie z nich przekleństwo. W tym celu musi odnaleźć pod górą zwaną Kowadłem Thora siedzibę trzech Norn, które przędą los ludzki i boski. Tylko one mogą wiedzieć, co zrobić, aby wielka bogini Frigg uwolniła siostry od swej klątwy. Młody skald jest przekonany, że oczarowane jego pięknym głosem Norny pomogą mu w wykonaniu zadania. A musi się spieszyć, bo cierpiący od dawna głód mieszkańcy jego wioski w każdej chwili mogą zjeść trzy schwytane wieloryby, w których ciałach kryją się duchy sióstr Minkelsönn.

Seria "Thorgal – Młodzieńcze lata" jest tworzona przez urodzonego w 1954 roku francuskiego scenarzystę Yanna Le Pennetiera oraz o osiemnaście lat młodszego rosyjskiego rysownika Romana Surżenkę. Artyści są też autorami rozpoczętej w 2011 roku serii "Louve", opowiadającej o córce Thorgala.

[Egmont Polska, 2014]