Dodany: 26.02.2014 10:45|Autor:

Książka: Dojrzeć do szczęścia
d'Ansembourg Thomas
Notę wprowadził(a): renata_s2

Wczorajsze marzenie – jutro może się stać rzeczywistością.

Wiara w to, że aby być szczęśliwym, trzeba się zawsze dobrze czuć i prowadzić życie pod każdym względem odpowiadające naszym marzeniom – oto iluzja, która uniemożliwia wielu ludziom delektowanie się chwilami szczęścia zdarzającymi się w ich życiu. Jest to pułapka, w której wielu z nas pozostaje uwięzionych przez bardzo długi czas. Thomas d’Ansemburg opisuje wiele takich pułapek na szczęście oraz sposób, w jaki objawiają się one na co dzień w naszych zwyczajach i sposobie myślenia. Za pomocą konkretnych przykładów zachęca nas do uświadomienia sobie istnienia pułapek, które ograniczają naszą zdolność bycia szczęśliwym, i proponuje praktyczną naukę uwalniania się z nich. Jeśli te dwa etapy niekoniecznie zawsze są komfortowe, to jednak ich przejście stanowi istotę umiejętności przezwyciężenia życiowych cierpień i trudności, jak również osiągania coraz większej harmonii oraz lepszego samopoczucia.

Thomas d’Ansemburg – Pasja do badania stosunków międzyludzkich i poszukiwania ich istoty doprowadziły autora do podjęcia praktyki terapeutycznej wg metody Marshalla Rosenberga „Porozumienie bez Przemocy”. Prowadzi warsztaty i wykłady, które są niezwykle cenione w Europie, ale też w Quebecu i w Maroku.

[Klub dla Ciebie, 2006]