Udany debiut z tajemnicą w tytule

Autor: MarekPoProstuMarek

Książka: Tajemnica Niny (Siuda Monika)

Data dodania: 2014-02-21 14:43

Akcja powieści rozgrywa się współcześnie. Bohaterami są ludzie, którzy założyli Dom dla dzieci z różnych powodów niemogących mieszkać z rodzicami, a także mieszkające w nim dzieci. W Domu pod przykrywką codziennych zdarzeń toczy się walka o coś, czego ludzie pragnęli od wieków.

Wszystko zaczyna się od snu Ediego, młodego mieszkańca domu. Jest to taki sen, przez który budzi nas w środku nocy nasz własny krzyk, sen, który wywołuje ciarki, od którego dostajemy gęsiej skórki i oblewa nas zimny pot. Potem akcja nabiera jeszcze szybszego tempa, wszystko się rozkręca do tego stopnia, że trudno oderwać się od lektury. Tu muszę lojalnie uprzedzić, że przerwanie czytania w nieodpowiednim momencie spowoduje wzmożoną nerwowość i brak możliwości skupienia się na pracy i codziennych czynnościach.

Pani Monika doskonale stopniuje napięcie, prowadzi nas przez świat, który nie jest, jak się okazuje, do końca naszym światem. Nic tutaj nie wydaje się zwyczajne, ani miejsca, ani bohaterowie.

Podsumowując, bardzo udany debiut, wart polecenia nie tylko wielbicielom historii z dreszczykiem, ponieważ opisane wydarzenia mają wymiar uniwersalny. Mogą dziać się w każdym miejscu i w każdym czasie - bo najważniejsze w "Tajemnicy Niny" jest to, że opowiada o przyjaźni, zaufaniu, a nade wszystko o ludzkim pragnieniu. Pragnieniu, które jest tak stare, jak sama ludzkość. A jakie to pragnienie - to już musicie Państwo odkryć sami…

Oryginalna fabuła, ciekawie poprowadzona, bardzo realne postacie, które łatwo sobie wyobrazić. Wszystko to powoduje, że książkę czyta się bardzo dobrze. Ja osobiście "połknąłem ją" w dwa dni.

Użytkownik: MarekPoProstuMarek 2014-02-25 15:24 napisał(a):

Odpowiedź na: Akcja powieści rozgrywa s... | MarekPoProstuMarek Pokaż rodzica

Zapraszam na stronę autorską: http://www.monikasiuda.pl

Użytkownik: mimikolaj 2014-04-30 14:17 napisał(a):

Odpowiedź na: Akcja powieści rozgrywa s... | MarekPoProstuMarek Pokaż rodzica

Faktycznie udany debiut i potwierdzam te ciarki ;)

Użytkownik: Marysia_Knurow 2014-06-16 10:25 napisał(a):

Odpowiedź na: Akcja powieści rozgrywa s... | MarekPoProstuMarek Pokaż rodzica

Książka jest bardzo fajna. Przeczytałam jednym tchem. Napisano tutaj dużo ciekawych recenzji więc ja nie będę się rozpisywać. O tym aby książkę ocenić zadecydowała lokalna solidarność (tak Knurów górą). Uważam, że należy czytać, tak jak należy wspierać "swoich ludzi". Jeszcze raz zachęcam do przeczytania tej powieści.