Dodany: 06.02.2009 13:36|Autor: kurczakt{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Książka: Odwieczny wróg
Koontz Dean R.

Zagłada miasteczka

"Odwieczny wróg" wciąż pozostaje moją ulubioną pozycją tego autora. Jest to powieść o zagładzie amerykańskiego miasteczka Snowfield. Już od samego początku urzeka w niej mroczny klimat tajemniczości i niezwykłości. Fabuła jest bardzo dobrze skonstruowana i wciąga z każdym rozdziałem coraz bardziej. Do tego dochodzą świetne makabryczne opisy, głębokie zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej, dotyczące ostatnich przemyśleń i przeżyć ofiar, a także wzorcowo budowane napięcie. Kolejnym plusem jest dobre przedstawienie postaci, czytelnik utożsamia się z nimi i ich sytuacją. Jedynym minusem może być trochę przesadzona końcówka, w której odczuwa się przesyt wrażeń, jednak mnie aż tak bardzo to nie przeszkadzało.

Podsumowując, jest to rewelacyjny horror s.f. z ciekawą fabułą i niezwykłym klimatem. Moja ocena to 6/6.

Użytkownik: ela272 25.05.2009 11:43 napisał(a):
Odpowiedź na: "Odwieczny wróg" wciąż po... | kurczakt{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Po przeczytaniu tego pewnie zaraz pobiegłabym szukac tej książki, gdybym jej wcześniej nie czytała:) Zgadzam się w 100%..