Dodany: 24.01.2009 17:36|Autor: kangurek22k

Anioł

Urzekająca prostotą książka o roli aniołów w życiu każdego człowieka. Dowiesz się, jaki wpływ ma Anioł Stróż na życie dzieci i osób w jesieni życia. Sprawdź, o co możesz go prosić, gdy wprowadzasz się do nowego mieszkania, oczekujesz dziecka, cierpisz z powodu choroby lub śmierci kogoś bliskiego. Przeczytaj, jakiego wsparcia od aniołów mogą oczekiwać perfekcjoniści, pesymiści i samotnicy. Poznaj świadectwa sławnych i przeciętnych ludzi, którzy opowiadają o zasługach aniołów. Zajrzyj do rozdziałów poświęconych biblijnym obrazom aniołów oraz poradom, jak stać się „aniołem” dla innych ludzi.

Książka zaskoczyła mnie - ma w sobie magiczną moc, która poruszy chyba najbardziej zatwardziałe serca.

Polecam.

Użytkownik: edward56 16.05.2010 08:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Urzekająca prostotą książ... | kangurek22k
Gdy ktoś obudzi w tobie nadzieję, gdy ktoś pocieszy w smutku, gdy odwiedzi cię w twojej samotni to znaczy, że spotkaliśmy anioła. Czy zwykły człowiek może doświadczyć ich obecności?

Na str. 47-48 autorzy piszą"Niektórzy ludzie wiążą z obrazem Anioła Stróża konkretną twarz: bliskiego zmarłego, który przestał być fizycznie, lecz bliskość nadal odczuwają. Dla człowieka wierzącego najlepszą pociechą jest wyobrażenie, że bliski zmarły przebywa w obliczu Boga. Ból z powodu straty kochanego człowieka nie zmniejsza się przez to, gdyż każdemu pożegnaniu towarzyszy cierpienie: czy żegnamy człowieka, marzenia, czy środowisko. Ale każde pożegnanie kryje w sobie zarazem nowy początek, który jest szansą dla nas.... . Anioł Stróż towarzyszy nam przecież w tych trudnych chwilach pożegnania,smutku i nowego początku, otaczjąc dyskretną opieką. Jego wezwanie:"Nie bój się" zachowuje aktualność także wtedy, gdy zostajemy wyrzuceni z normalnych kolein życia. Pozwól mu wziąć się za rękę, dzielić twój smutek, dodawać sił i odwagi w podjęciu nowej drogi."