Dodany: 07.01.2009 11:53|Autor: tilia8

Pochwała chowu wsobnego :)

Właściwie to cała moja recenzja będzie spoilerem, jeśli zacznę się wdawać w szczegóły rodzinnych relacji bohaterki. Dlatego powtórzę tylko, że ta rodzina wydaje się rozmiłowana w chowie wsobnym... obce osoby (oczywiście najchętniej mężczyzn) wyrzucamy, adieu! Pozostali mężczyźni będą albo homoseksualistami, albo braćmi, albo się powieszą... (swoją drogą, nic dziwnego). I zostaje nam rodzinka połączona więzami krwi. Symptomatyczne, że sąsiadka cierpi na agorafobię i przez całe życie nie ruszyła się z domu... Może bohaterowie cierpią na coś podobnego, jeśli chodzi o WASP-ów, bo w końcu okazuje się, że jeśli już mężczyzna, to najlepiej Słowianin (powinniśmy być dumni, ale ta słowiańska krew pełni tu taką rolę, jak w innych powieściach cygańska, indiańska, hiszpańska... po prostu Dobry Dzikus, czyli Dziki Mężczyzna kochający kobiety i dzieci, twórczy i niegroźny). No i niby wszystko OK, ale to kalki!

Nie powiem, powieść jest napisana przyzwoicie, dobre dialogi. Spełnia po prostu pewne zapotrzebowanie Czytelniczek.

Użytkownik: wiech99 09.03.2015 17:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie to cała moja re... | tilia8
Nie mogę się zgodzić z opinią użytkownika tilia8 i jest mi bardzo smutno, bo mnie ta książka bardzo się podobała.
A chów wsobny zupełnie mi tutaj nie pasuje. To książka o ludzkich uczuciach i problemach, które z chowem wsobnym nie mają nic wspólnego.
Zgadzam się tylko z tym, że książka napisana jest przyzwoicie. Ja powiedziałabym, że napisana jest doskonałym stylem literackim, który sprawia, że wspaniale się czyta - od początku do końca !