Dodany: 16.11.2008 21:28|Autor:

Piętnastoletni Otori Shigeru, syn przywódcy klanu, nie wie jeszcze, że kiedyś będzie przybranym ojcem Takeo, legendarnego władcy Trzech Krain. Tymczasem musi nauczyć się sztuki miecza, samodyscypliny, a przede wszystkim posiąść umiejętność przenikania ludzkich serc, w których częściej niż lojalność kryje się obłuda i podstęp. Klan Otori zmierzy się z potężnym przeciwnikiem: chciwym władzy Iidą Sadamu, mającym na swych usługach złowrogie Plemię, a Shigeru będzie musiał przedwcześnie wziąć na siebie ciężar roli, do której przygotowywano go od urodzenia. Czy siła ducha, jaką zaszczepił w nim mistrz Matsuda Shingen, i miłość jego ludu okażą się wystarczającą bronią przeciwko zdradzie i rozpaczy?

Pierwszy, a zarazem ostatni tom cyklu o rodzie Otori mówi o wydarzeniach poprzedzających akcję "Po słowiczej podłodze". Opowiada o dojrzewaniu do miłości i cierpienia, o grozie wojny i naturze władzy, w której najważniejsze okazuje się panowanie nad własnym umysłem i sercem. Dla fanów serii to lektura obowiązkowa. Dla nowych czytelników - idealny początek.

[Wydawnictwo W.A.B., 2008]