Dodany: 04.11.2008 07:15|Autor: Makadaj

Książka, jakiej jeszcze nie było

"Adwokaci 1. W walce o sprawiedliwość" to pierwsza w Polsce książka odsłaniająca kulisy tego zawodu oraz pokazująca poglądy ludzi działających w wymiarze sprawiedliwości.

Na blisko 200 stronach zgromadzono wywiady, życiorysy i zdjęcia 15 adwokatów, którzy opowiadają po raz pierwszy publicznie o swoich słynnych procesach, stosowanych technikach obrony, ujawniają własne poglądy na prawo oraz mówią o życiu prywatnym. W wydawnictwie znalazło się też sporo anegdot związanych z władzą sądowniczą, co sprawia, że w publikacji, mimo je poważnego charakteru, są też lżejsze akcenty.

Książka zawiera wywiady z nestorami adwokatury: Władysławem Pociejem, Tadeuszem De Virion i Maciejem Dubois, Stanisławem Rymarem i Andrzejem Kubasem, znanymi adwokatami, takimi jak Wojciech Tomczyk, Krzysztof Czeszejko-Sochacki, Maria De Virion-Zielińska, Krystyna Pociej-Gościmska, Aleksander Pociej, a także najmłodszym pokoleniem prawników: Agatą Kaczor, Michałem Warcholakiem, Wiktorem Czeszejko-Sochackim i Heleną Rymar. Dzięki temu lektura stanowi bardzo atrakcyjną mozaikę, zawierającą bardzo zróżnicowane opinie i punkty widzenia na podobne tematy.

Anegdota wydawnicza głosi, iż jeden ze znanych adwokatów, który zobaczył tę książkę jeszcze przed jej wydrukowaniem, powiedział: jest to jedyna książka, której mi brakowało, kiedy studiowałem prawo.