Dodany: 09.10.2008 23:49|Autor: igi

Miłość, nadzieja i śmierć

Kiedy możemy stwierdzić, że ktoś jest naszym przyjacielem? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. W tej książce E.M. Remarque przedstawia istotę prawdziwej przyjaźni i miłości, która może być odpowiedzią na powyższe pytanie.

Późne lata 20. XX w. Niemcy. Kryzys gospodarczy narasta. Mimo to trzem przyjaciołom jeszcze z czasów wojny wiedzie się całkiem nieźle. Wspólnie prowadzony interes kwitnie. Żaden z nich nie związał się na stałe z kobietą, co nie znaczy, że unikają damskiego towarzystwa. Nie czują się samotni. Mogą zawsze liczyć na siebie. Ich braterskich relacji nie burzy nawet fakt, iż jeden z nich zakochuje się ze wzajemnością w pięknej kobiecie. Sielanka ta mogłaby trwać wiecznie, gdyby nie... (ale to doczytajcie sami :).

Wspaniała proza poruszająca tematy miłości, nadziei i śmierci. Moim skromnym zdaniem to są tytułowi trzej towarzysze, którzy towarzyszą każdemu z nas.

Styl pisania E.M. Remarque'a jest unikatowy. Autor ten potrafi przedstawić ludzkie emocje w tak bardzo obrazowy sposób, że odczuwa się czytany tekst całym sobą. Jeśli nie potrafiłem ubrać swych myśli w słowa, to E.M. Remarque pokazał mi, jak to zrobić.

Polecam tym, którzy szukają mistycznego towarzystwa na długie jesienne wieczory.

Użytkownik: BardMirMił 17.12.2013 16:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Kiedy możemy stwierdzić, ... | igi
No cóż, zagadnienie przyjaźni poruszane było nieraz, ale czy ktoś potrafi to opisać idealnie? Nie wiadomo. Mnie zachęca ten unikatowy styl :) do koszyka ;)