Dodany: 29.09.2008 20:41|Autor:

z okładki


Szlak podróżniczy Moskwa - Pekin pokrywa się w dużej mierze z przebiegiem dwóch historycznych szlaków handlowych: szlaku herbacianego biegnącego z Chin ku Europie oraz linii Kolei Transsyberyjskiej wraz z jej transmongolskim odgałęzieniem. W ostatnich latach droga łącząca Europę z Dalekim Wschodem zyskała dużą popularność w środowiskach podróżniczych. Przejazd koleją na trasie Moskwa - Pekin stał się niemałą atrakcją turystyczną. Nic dziwnego - po drodze można podziwiać wspaniałości Moskwy, dzikie obszary Przybajkala, dziewiczą Mongolię z bezkresem stepów, górami Ałtaj czy pustynią Gobi i wreszcie atrakcje północnych Chin ze sławnym Murem Chińskim i Pekinem.

Już sam kilkudniowy przejazd pociągiem jest dla wielu wyzwaniem. W ofercie biur podróży na całym świecie pojawiają się propozycje podróży Koleją Transsyberyjską, wydawnictwa turystyczne publikują opracowania, przewodniki i mapy poświęcowne szlakowi - wszystko to świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu podróżowaniem tą trasą.

Także nasz przewodnik wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom.

Przewodnik "Szlak Transsyberyjski. Moskwa-Bajkał-Mongolia-Pekin" nie jest opisem przejazdu Koleją Transsyberyjską. To przede wszystkim szczegółowa charakterystyka czterech regionów i zarazem przystanków na trasie podróży: Moskwy wraz z okolicami, Przybajkala, środkowej Mongolii oraz Pekinu z najciekawszymi miejscami w jego pobliżu.

Przewodnik informuje, jak przygotować się do podróży, podpowiada, jaką opcję przejazdu wybrać, oferuje szereg tras zwiedzania miast i regionów, zawiera także liczne informacje krajoznawcze o poszczególnych miejscach. Najobszerniej opisane są okolice Bajkału - rejon szczególnie chętnie odwiedzany przez polskich turystów. Czytelnik znajdzie tu nie tylko trasy górskie, ale i opisy miast czy nadbałtyckich wiosek. W części mongolskiej scharakteryzowano zaś najatrakcyjniejsze miejsca, do których stosunkowo łatwo można dotrzeć z Ułan Bator. Opis Moskwy i Pekinu pozwala zarówno na krótką wizytę w tych miastach, jak i na dłuższą ich penetrację połączoną ze zwiedzaniem podmiejskich atrakcji.

Czy więc Czytelnik zechce ograniczyć podróż tylko do terenu Rosji, czy też dojechać do Mongolii i Chin, czy w ogóle traktować przejazd Transsibem jako najtańszą opcję dotarcia do Azji Południowo-Wschodniej, przewodnik ten z pewnością okaże się przydatny.

[Wydawnictwo Bezdroża, 2002]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 736
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: